Sportisti i madh Xhevdet Peci: Uroj 25 vjetorin e gazetës ‘Bota sot’, jeni më të mirët  

Boksi

Sportisti i madh Xhevdet Peci: Uroj 25 vjetorin e gazetës ‘Bota sot’, jeni më të mirët  

Nga: Kemajl Goca Më: 27 qershor 2020 Në ora: 12:48
Xhevdet Peci

Xhevdet Peci – ish boksieri më i suksesshëm i klubit të boksit Prishtina dhe kontribuues i pesë titujve për Prishtinën në ish Jugosllavi, uron gazetën kombëtare “Bota sot”.

“Uroj 25 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”. “Bota sot” po jep më të mirën në përcjelljen e garave të sporteve të ndryshme. 

Iu uroj edhe shumë e shumë vite të tjera, jeni më të mirët”, uron Peci.

Image

Xhevdet Peci është boksieri më i mirë që ka pasur Kosova, edhe sot gjeneratat e vjetrat flasin më emocione për të, kujtojnë kohërat e arta kur Peci nokautonte në ring boksierët serbë, malazezë, kroatë, amerikanë, boshnjakë etj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat