Xhavit Visoka: Urime ‘Bota sot”, ju ishit gjithmonë me sportin - Bota Sot
Xhavit Visoka: Urime ‘Bota sot”, ju ishit gjithmonë me sportin

Boksi

Xhavit Visoka: Urime ‘Bota sot”, ju ishit gjithmonë me sportin

Nga: K. G. Më: 27 qershor 2020 Në ora: 23:53
Xhavit Visoka: Urime ‘Bota sot”, ju ishit gjithmonë me sportin

Ish boksieri i mirënjohur i Prishtinës, Xhavit Visoka, ka uruar gazetën kombëtare “Bota sot”. Visoka ka qenë prej boksierëve më të mirë që ka pasur Kosova në vitet e pasluftës. 

“Urime Gazeta ‘Bota sot’. 

Ju uroj punë të mbar dhe vazhdoni kështu si deri me tani.

Po shkruaj dy-tri fjalë për sport, siç dihet boksi ka qenë një ndër sportet më të përcjellura tek ne. 
Ju ishit ata që vazhdimisht në çdo ndeshje ishit prezent kudo e në çdo kohë. Sportistët janë baza e shtetit.

Pa sport s’ka jetë e ju ishit gjithmonë me sportin. Punë të mbarë e suksese”, uron Visoka.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat