Aziz Salihu me një emër të madh të boksit  - Bota Sot
Aziz Salihu me një emër të madh të boksit 

Boksi

Aziz Salihu me një emër të madh të boksit 

Nga: K. G. Më: 1 korrik 2020 Në ora: 13:19
Aziz Salihu me një emër të madh të boksit 

Aziz Salihu ka befasuar të gjithë me një fotografi dhe është me emrin e madh të boksit. 

Është fjala për Sami Buzollin, ish boksier i gjeneratës së artë të Prishtinës, kur ishin 5 herë kampion të ish Jugosllavisë dhe 6 herë nënkampion.  Kjo foto nuk dihet kur është bërë por e rëndësishme se shihen dy legjenda.

Sami Buzolli ka qenë boksier i kategorisë bantam, dy herë nënkampion evropian dhe fitues i medaljes së bronztë të Kampionatit Botëror në vitin 1982. Dy emra të mëdhenj. Salihu, fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos dhe

Buzolli që ka lënë gjurmë të pashlyeshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat