Foto e rrallë e vitit 1980, kush është ky boksier në stërvitje me trajnerin e madh Lah Nimani?

Boksi

Foto e rrallë e vitit 1980, kush është ky boksier në stërvitje me trajnerin e madh Lah Nimani?

Nga: K. G. Më: 3 korrik 2020 Në ora: 13:35
Agim Tahiraj dhe Lah Nimani

Një foto sa një mijë fjalë e vitit 1980!  

Një stërvitje në ato vitet ku shihet Agim Tahiraj, atëkohë stërvitej me trajnerin e madh Lah Nimani (tani i ndjer). 

Këtë foto Tahiraj e ruan me krenari dhe është i lumtur që ka qenë pjesë e kohës së artë të Prishtinës, por që pastaj kishte shkuar në Kristal të Zajeçarit, kur garonin në elitën e boksit ish jugosllav. 

Image

Agim Tahiraj

Tahiraj ka qenë ndër boksierët më të mirë, ndërsa në kohën e okupimit ka punuar si trajner dhe ka qenë aktivist i madh në Shoqatën ‘Nëna Terezë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat