E rrallë, shqiptari i Kosovës në mes Rexhepovskit, Puzoviqit e Llaziqit 

Boksi

E rrallë, shqiptari i Kosovës në mes Rexhepovskit, Puzoviqit e Llaziqit 

Nga: Kemajl Goca Më: 23 korrik 2020 Në ora: 15:30
E rrallë, shqiptari i Kosovës në mes Rexhepovskit, Puzoviqit e Llaziqit 

Një foto e rrallë apo sa një mijë fjalë e vitit 1984, në mesin e tyre edhe shqiptari nga Kosova. 

Është Aziz Salihu, ish boksier i mirënjohur dhe fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës!

“Foto e rrallë nga arkiva, medalistët olimpik kur ‘Zizi’ në ish Jug. me 25 milion banorë i tregonte botes se këtu kollet e flitet shqipja. 

Foto Aziz Salihu me kolegët, boksierët Rexhepovski, Puzoviq e trajneri  Llaziq, viti 1984 në Los Anxhelos”, shkruan Reshati, vëllai i Salihut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat