Tyson konsumon kanabis dhe nënshkruan rikthimin në ring - Bota Sot
Tyson konsumon kanabis dhe nënshkruan rikthimin në ring

Boksi

Tyson konsumon kanabis dhe nënshkruan rikthimin në ring

Më: 26 korrik 2020 Në ora: 17:02
Tyson

Tani dihet patjetër – legjenda legjendare Mike Tyson do të boksojë.

Rivali i “Nënës së Hekurt” në luftën eksibicionale do të jetë Roy Jones Junior në California më 12 shtator.

Tyson nënshkroi një kontratë për të luftuar duke pirë kanabis, të cilën ai e kultivon në fermën e tij si një biznes i legalizuar.

Në të njëjtën kohë, disa muaj më parë, ai u kthye në stërvitje intensive në mënyrë që të qëndrojë në formë, gjë që do ta ndihmojë të durojë tetë raunde, siç ishte planifikuar kundër Jones.

Tyson (54) dhe Jones, i cili është 51-vjeç, nuk do të përdorë helmeta mbrojtëse, por ata duan doreza pak më të mëdha se ato standarde prej rreth 340 gramë.

Është interesante që Tyson luftoi për herë të fundit Kevin McBride 15 vjet më parë dhe Jones dy vjet më parë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat