Rikthehet Khabib pas vdekjes së... - Bota Sot
Rikthehet Khabib pas vdekjes së...

Boksi

Rikthehet Khabib pas vdekjes së...

Më: 28 korrik 2020 Në ora: 18:16
Rikthehet Khabib pas vdekjes së...

Khabib Nurmagomedov do të kthehet në Oktagon në tetor për të luftuar Justin Gaethje, sipas Dana White.

Presidenti i UFC konfirmoi se ndeshja e shumëpritur tani do të zhvillohet më 24 tetor, pas një viti të vështirë për luftëtarin rus.

Babai dhe trajneri i Nurmagomedov, Abdulmanap, 57 vjeç, vdiq në një spital të Moskës në fillim të këtij muaji për shkak të komplikimeve që rridhnin nga një infeksion Covid-19.

Kishte zëra se mbreti i ri kampion Nurmagomedov mund të tërhiqej nga sporti pas vdekjes së babait të tij por ekipi i tij kishte thënë më parë se ai do të kthehej pas një periudhe pikëllimi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat