Musli Zymberi - trajner i vyeshëm në Gjeneratës e Republikës

Boksi

Musli Zymberi - trajner i vyeshëm në Gjeneratës e Republikës

Nga: Kemajl Goca Më: 6 gusht 2020 Në ora: 18:40
Musli Zymberi - trajner i vyeshëm në Gjeneratës e Republikës

Vitet e 90-ta nuk do të harrohen kurrë, vitet më të rënda për popullin shqiptarë të Kosovës, ku u përballen me agresorin serb.

Të gjitha disiplinat sportive ashtu si munden edhe u organizuan dhe zhvilluan garat në kuadër të Republikës së Kosovës.

Musli Zymberi i takon Gjeneratës së Republikës. Ai ka qenë ndër trajnerët më të mirë të boksit. Zymberi së bashku me mijëra sportistë, kush më shumë e kush me pak kanë dhënë kontribut të madh për të mbajtur gjallë sportin dhe iu kundërvunë regjimit kriminal serb.

Trajneri gjilanas është i lumtur që sot Kosova është shtet dhe i njohur ndërkombëtarisht, ndërsa sportistët dhe sportistet i zhvillojnë garat të lirë dhe garojnë edhe në rrafshin ndërkombëtar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat