Shaqiri për rastin Xhevdet Peci: Turp! Faji kryesor bie mbi KOK-un dhe federatat

Boksi

Shaqiri për rastin Xhevdet Peci: Turp! Faji kryesor bie mbi KOK-un dhe federatat

Nga: K.Goca Më: 30 gusht 2020 Në ora: 12:47
Xhevdet Peci kur nokautonte kundërshtarët

Qerim Shaqiri, trajner i futbollit, komenton ashpër, duke thënë se kështu iu konvenon kastës politike.

Ai është i habitur se si legjenda e boksit Xhevdet Peci sot nuk merr më shumë se 90 euro.  

“Aspak nuk çuditem me këtë kaste politike, këta nuk është në pyetje që nuk dijnë por kështu iu konvenon, ndërsa faji kryesor bie mbi KOK-un dhe federatat sportive të cilat asnjëherë nuk e ngrisin zërin për mbrojtjen e vlerave të sportistëve kulminant të cilët i njeh bota sportive .

Image

Qerim Shaqiri

Turp”, komenton Shaqiri, që është i trishtuar për rastin Peci. Të gjithë janë të habitur, se si një emër i madh nuk merr më shumë se 90 euro pension, kur dikur ka qenë tmerr për boksierët ish jugosllav dhe në Evropë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat