Federata e Boksit të Kosovës njoftohet për ngjarje të mëdha

Boksi

Federata e Boksit të Kosovës njoftohet për ngjarje të mëdha

Më: 30 gusht 2020 Në ora: 12:53
Federata e Boksit të Kosovës njoftohet për ngjarje të mëdha

të Komiteti Ekzekutiv i EUBC ka miratuar  datat e boksit për Kampionatet  Europian për të rinj,  U22 dhe juniorë të planifikuar për vitin 2020.

Federata Evropiane e boksit ka lëshuar njoftimin për caktimin e datave për organizimin e Kampionateve Evropiane: 

1. Kampionati Europian për të Rinj 17-18 vjeçar 11 - 23 nëntor në Budva (Mali i Zi).

2.Kampionati Europian për Junior 23 nëntor - 3 dhjetor në Sofje (Bullgari).

3. Kampionati Europian  U-22 nga 08 -18 dhjetor në Olbia (Itali).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat