Aziz Salihu befason Gjeneratën e Artë të Prishtinës:  ‘Të mos e harrojmë njëri - tjetrin’

Boksi

Aziz Salihu befason Gjeneratën e Artë të Prishtinës:  ‘Të mos e harrojmë njëri - tjetrin’

Nga: K.Goca Më: 2 shtator 2020 Në ora: 13:14
Aziz Salihu befason Gjeneratën e Artë të Prishtinës:  ‘Të mos e harrojmë njëri - tjetrin’

Kur është në pyetje Gjenerata e Artë e klubit të boksit Prishtina, siç thotë edhe vet kryetari i këtij klubit, Aziz Salihu, nuk kursen asgjë nga xhepi!

Salihu si gjithmonë përkujdeset për Gjeneratën e Artë të Prishtinës, e cila ka qenë pesë herë kampionë i ish Jugosllavisë dhe gjashtë nënkampionë në vitet e 70-ta dhe të 80-ta.  

“Takim sportiv kulturor "Të mos e harrojmë njëri - tjetrin" Me 4 shtator, në orën 17.10, te 'Sheshi Skënderbeut’ në Prishtinë. 

Image

Pjesëmarrës në takimin olimpik Zizi iu fton ‘Ejani të takohemi që të mos e harrojmë njëri – tjetrin’, të ftuar janë boksierë, sportistë e personalitete sportive nga e gjithë hapësira shqiptare dhe diaspora”, shkruan në ftesën e Salihut, Sportistit të Shekullit dhe fitues i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984.
Salihu nderon ashtu si i ka hije Gjeneratën e Artë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat