Shqiptari nokauton boshnjakun

Boksi

Shqiptari nokauton boshnjakun

Më: 13 shtator 2020 Në ora: 16:10
Shqiptari nokauton boshnjakun

Boksieri shqiptar, Senad Gashi, ka shkëlqyer në duelin e mbrëmjes së të shtunës ndaj boshnjakut Adnan Rexhoviq.

Boksieri i rritur në Gjermani i dha fund duelit në raundin e katërt me nokaut.

Me këtë fitore Gashi regjistron fitoren e 20-të në boksin profesionist.

Aktualisht 30-vjeçari i lindur në Pejë është shqiptari më elitar në boksin e peshave të rënda, duke ecur në gjurmët e atletëve të njohur si Luan Krasniqi dhe Arnold Gjergjaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat