Adesanja sfidon Paolo Kosta

Boksi

Adesanja sfidon Paolo Kosta

Më: 26 shtator 2020 Në ora: 12:24
Adesanja sfidon Paolo Kosta

Sonte në Abu Dabi, në orët e para të ditës së diel, do të zhvillohet eventi i arteve të përziera marciale, “UFC 253” , në të cilën përballja kryesore do të jetë në mes Izraelit Adesanja dhe Paollo Kosta.

Në matjen zytare para kësaj sfide, kishte mjaft nxitje, kur Kosta nxorri shiritin e bardh në karate, pas së cilës reagoi Adesanja.

Ky i fundit, ditë më parë, përqeshi 13 fitoret e shënuar nga Kosta, që nuk di për disfatë, duke theksuar se të gjithë janë kundërshtarë tejet të lehtë.

Ndërkohë Izraelit Adesanja numëron 19 përballje në “UFC”, duke mos humbur asnjërën prej tyre.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat