Kush i tha Khabiit të tëhiqet nga UFC, kjo është përgjigja e tij

Boksi

Kush i tha Khabiit të tëhiqet nga UFC, kjo është përgjigja e tij

Më: 25 tetor 2020 Në ora: 06:54
Khabib Nurmagedov

Khabib Nurmagedov pas fitores kundër Justin Gaethje paralajmëroj tërheqjen nga UFC. Këtë tha se po e bën pasi i ka premtuar nënës së tij dhe se nuk mund të luftoj më pa babain e tij.

“Nëna ime më ka kërkuar që të tërhiqem nga UFC. Nuk mund të luftoj pa babain tim në kënd. Duhet ta mbyll me sonte”, ka thënë Khabib.

Rusit i ndërroj jetë babai i tij gjatë verës, pasi humbi betejën me koronaviruis.

Ai ishte gjithmonë afër Khabibit në çdo ndeshje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat