“Taysoni shqiptar” zëvendëson... në meçin e së shtunës

Boksi

“Taysoni shqiptar” zëvendëson... në meçin e së shtunës

Më: 28 tetor 2020 Në ora: 16:54
“Taysoni shqiptar” zëvendëson... në meçin e së shtunës

Boksieri shqiptar, Nuri Seferi, i njohur me nofkën “Tysoni shqiptar” të shtunën do të ngjitet përsëri në ring.

Ai do të boksojë në Soçi të Rusisë kundër ish-kampionit të botës, Murat Gassijev.

Seferi fatkeqësisht kishte kohë të shkurt për t’u përgatitur pasi që ai hyri si zëvendësim i vëllaut të tij, Sefer Seferi. Kjo pasi ai rezultojë pozitiv me koronavirus.

Në karrierën e tij 21 vjeçare, Seferi ka shënuar 41 fitore dhe ka 9 humbje. Nga 41 fitoret, 23 i ka me nokaut.

Veç njëherë ka humbur duke u nokautuar. Ndeshja e tij e fundit ishte në janar të këtij viti, ku arriti ta mposhtë ne nokaut, Mazen Girken.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat