Momenti kur për 25 mijë euro borxh, e bën për spital

Boksi

Momenti kur për 25 mijë euro borxh, e bën për spital

Nga: K.Goca Më: 15 nëntor 2020 Në ora: 12:31
Momenti kur për 25 mijë euro e bën për spital

Luftëtari me përvojë rus MMA Sergei Karitonov përfundoi në spital pasi u rrah brutalisht nga ish-luftëtari i UFC Adam Yandiyev.

Arsyeja e kësaj rrahje, siç raportohet është një borxh. Jandijev sulmoi Sergein për shkak të një borxhi prej 25 mijë eurosh.

Luftëtari MMA, i cili garon në Bellator, mori disa goditje të forta në fytyrë. Hunda e tij është thyer dhe ai ka një tronditje të trurit, kështu që ai u shtrua në spital pas përleshjes dhe duhet të operohet.

Karitonov nuk e priste një sulm nga një koleg, ai i mbajti duart në xhepat e tij. Adami i dha disa goditje të forta fytyrës së Sergeit të papërgatitur. Ata ranë në dysheme dhe Jandjev i zemëruar vazhdoi ta godiste.

Rojet në heshtje shikonin luftën e luftëtarëve. Shpejt erdhi policia, e cila tërhoqi zvarrë Jandjevin e tërbuar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat