Zeneli të shtunën kundër kroatit

Boksi

Zeneli të shtunën kundër kroatit

Më: 18 nëntor 2020 Në ora: 12:57
Zeneli të shtunën kundër kroatit

Ilir Zeneli, boksieri i “Management Promotion – ArenaRing” me 21.11.2020 do te zhvilloj ndeshjen e tij te dytē nē boksin profesionist, kurse kundërshtar i tij do jetē kroati Antonio Zovak i cili në karrierën e tij ka zhvilluar pesë ndeshje profesioniste.

Kjo përballje do të zhvillohet në qytetin gjerman, Gelsenkirchen dhe e njëjti aktivitet do të zhvillohet pa publik për shkak mbrojtjes nga pandemia Covid 19 dhe regullat e reja te shtetit gjerman për të parandaluar këtë virus.

Ndryshe, Iliri përgatitjet për këtë ndeshje i ka zhvilluar me probleme të mëdha pasi nuk ka mundur të shfrytëzoj shumë palestrat andaj ka qen i detyruar që stërvitjet ti zhvilloj në kushte shtëpe dhe në natyrë. Megjithatë ai thotë se ndjehet mirë dhe kërkon fitoren e dytë në boksin profesionist.

“Nuk kam mundur të bëj përgatitjet edhe aq lirë për shkak rregullave të reja të shtetit gjerman për parandalim të pandemisë kështu që jam detyruar të gjej mundësia tjera. Kam ushtruar edhe privatisht me trajner por nuk kam mundur shumë të shfrytëzoj sparinge. Megjithatë ndihem mirë dhe mendoj se do ta mposht kundërshtarin tim”, tha Zeneli duke falënderuar më pas edhe familjen e tij për mbështetjen si dhe menaxherin Avdyl Salihu për mundësit që po ja ofron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat