Luftë e madhe, boksieri amerikan e nokauton kundërshtarin  

Boksi

Luftë e madhe, boksieri amerikan e nokauton kundërshtarin  

Nga: K.G. Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 13:43
Luftë e madhe, boksieri amerikan e nokauton kundërshtarin  

Boksieri amerikan Terence Crawford e nokauton Shawn Porter në rundin e 10-të. 

Ai ngadhënjen me nokaut teknik në një nga meçet më të pritura të vitit.

Crawford (38-0) mbron titullin në versionin WBO në peshën velter.

Crawford më në fund tregoi shenjat e  ngjalljes në rundin e nëntë dhe të dhjetë. 

Crawford e rrëzoi dy herë amerikanin Porter (31-4-1) në rundin e dhjetë.

Trajneri i Porterit, Kenny, i bëri thirrje gjyqtarit Celestino Ruiz që të ndalonte luftën.  Gjyqtari ndërpreu meçin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat