Lajm i hidhur: Vdes mitrovicasi, ish-boksieri Muhamet Peci- Boletini

Boksi

Lajm i hidhur: Vdes mitrovicasi, ish-boksieri Muhamet Peci- Boletini

Më: 4 janar 2022 Në ora: 10:38
Muhamet Peci- Boletini

Ka vdekur ish boksier nga Mitrovica, Muhamet Peci, i njohur si Meti TC- Boletini.

I ndjeri kohëve të fundit ka qenë duke jetuar në shtetin e Suedisë.

Meti ishte edhe dajë i heroit Avni Hardaniaj – Koshtovës.

Shokët e tij e përshkruajnë si njeri shumë punëtor, i cili edhe para luftës kishte punuar me banorët e lagjes së Tavnik, që ta mbante familjen e tij.

Ai kishte pasion sportin e boksit, ndërsa sipas shokëve të lagjes, çdoherë kur kishte ardhur për pushime në Mitrovicë kishte takuar ata.

Lajmin për vdekjen e kanë dhënë familjarët e tij përmes rrjeteve sociale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat