Boksi i Kosovës në festë, siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare 

Boksi

Boksi i Kosovës në festë, siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare 

Nga: K. Goca Më: 29 qershor 2022 Në ora: 20:24
Shpëtim Bajoku

Sukses i madh për boksin e Kosovës, siguron medaljen në Lojërat Mesdhetare.

Boksieri Shpëtim Bajoku gjunjëzon Essam Amen dje kualifikohet në gjysmëfinale.

Bajoku në 63 kilogramë mposhti boksierin nga Algjeria, Amen Essam.

Sukses i madh për boksin e Kosovës, pas 35 viteve shijojnë medaljen.

Në vitin 1987, Aziz Salihu fitoi të artën sikurse edhe Agim Latifi, dhe Fatmir Makolli të argjendtën. Këta fituan medaljen për shtetin që nuk ekziston, ish Jugosllavinë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat