Sfida me Usyk në dyshim

Boksi

Sfida me Usyk në dyshim

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 14:42
Sfida me Usyk në dyshim

Boksieri britanik Tajson Fjuri, kampion bote në peshën e rëndë, në versinin VBC, ka deklaruar se do të operohet në bërryl.

Një operacion që do të vijë pak ditë pas fitores me nokaut teknik në raundin e dhjetë ndaj patriotit të tij Derek Çisora, sfidë e zhvilluar në stadiumin e Totenhamit në Londër.

“Kam bërë dikur operacion bërrylin e majtë, kështu që duhet ta bëj edhe tjetrin. Do të duhen rreth gjashtë deri në tetë javë për t’u shëruar. Do të shohim kur të jemi gati për luftën e radhës”, tha më tej tjerash Fjuri.

Boksieri britanik është i pamposhtur në karrierën e tij me 33 fitore dhe 1 barazim, pritet të përballet me ukrainasin Oleksandr Usyk, gjithashtu kampion bote në peshat e rënda në versionin VBA, VBO dhe IBF. Gjithsesi, për momentin kjo sfidë është në dilemë, pasi nuk ka asnjë marrëveshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat