Emri i madh i sportit, paditet se ia hoqi pantallonat dhe e përdhunoi! Një grua ia kërkon 5 milionë dollarë

Boksi

Emri i madh i sportit, paditet se ia hoqi pantallonat dhe e përdhunoi! Një grua ia kërkon 5 milionë dollarë

Nga: K. Goca Më: 24 janar 2023 Në ora: 21:00
Mike Tyson

Mike Tyson po përballet me një telashe të madhe. 

Një grua ka akuzuar ish-kampionin e boksit në peshën e rëndë, Mike Tyson për përdhunimin e saj në fillim të viteve 90-ta.

Kjo padi është ngritur në New York gjatë këtij muaj.

Gruaja, e cila kërkon 5 milionë dollarë dëmshpërblim, tha se Tyson e përdhunoi atë në një limuzinë pasi e takoi atë në një klub nate në New York dhe se ajo ka pësuar "trauma fizike, psikologjike dhe emocionale" në vitet që pasuan.

Deklarata e gruas nuk specifikoi datën e sulmit, vetëm tha se ai ndodhi në fillim të viteve 90-ta, afërsisht në të njëjtën kohë që Desiree Washington tha se Tyson e përdhunoi atë në Indianapolis. Më 10 shkurt të vitit 1992,

Tyson u dënua për përdhunim dhe kreu tre vjet burg.

Padia në New York u ngrit në bazë të ligjit për të mbijetuarit e të rriturve.

Gruaja deklaroi në deklaratën e saj se kishte hyrë në limuzinën e Tyson dhe se boksieri menjëherë filloi ta prekte dhe përpiqej ta puthte.

"Disa herë i thashë jo dhe i kërkova të ndalonte, por ai vazhdoi të më sulmonte.

Më pas më hoqi pantallonat dhe më dhunoi dhunshëm”, tha gruaja.

Ajo dëshiron të ruajë anonimitetin e saj sepse publikimi i emrit të saj "sigurisht do të përbënte një rrezik për mua për dëmtim të mëtejshëm psikologjik, ngacmim, tallje dhe siklet personal".

Avokati që e përfaqësonte tha se zyra e tij nuk e pranoi thjesht fjalën e gruas, por hetoi pretendimet e saj dhe i gjeti ato si "shumë të besueshme".

Zyra e avokatisë njoftoi sot se nuk mund të komentojë më tej për rastin.

Tyson, i lindur në Brooklyn, 56 vjeç, ishte kampioni i padiskutueshëm i botës në peshën e rëndë nga viti 1987 deri në 1990, por jeta e tij jashtë ringut ishte e trazuar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat