Ky ishte shikimi i ashpër i Aziz Salihut në vitin 1980 në petkun e shtetit që nuk ekziston më - Bota Sot
Ky ishte shikimi i ashpër i Aziz Salihut në vitin 1980 në petkun e shtetit që nuk ekziston më

Boksi

Ky ishte shikimi i ashpër i Aziz Salihut në vitin 1980 në petkun e shtetit që nuk ekziston më

Nga: Kemajl Goca Më: 20 korrik 2017 Në ora: 17:26
Aziz Salihu i pari

Kjë fotografi sa një mijë fjalë e vitit 1980! Në fotografi është ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu, aktualisht kryetar i KBOX Prishtina.   

Nuk dihej se në cilin vend është kjo palestër, por shihet ‘Zizi’ në petkun e reprezentacionit të shtetit që nuk ekziston më, Jugosllavia.

‘Zizi’ është i pari dhe me një shikim paksa të ashpër, buzët pothuajse të kafshuara, por nuk dihet arsyea, sigurisht në emocione para meçit të asaj kohe. Fituesi i medaljes së bronztë olimpike në vitin 1984, kujton at periudhë me krenari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat