Deontay Wilder i “shpallë luftë” Anthony Joshuas - Bota Sot
Deontay Wilder i “shpallë luftë” Anthony Joshuas

Boksi

E hënë, 15 tetor 2018

Deontay Wilder i “shpallë luftë” Anthony Joshuas

Më: 4 nëntor 2017 Në ora: 22:20
Deontay Wilder

Boksieri amerikan, Deontay Wilder ka deklaruar se i ka “shpallë luftë” rivalit, Anthony Joshua.

“Si ta pranojë meçin Joshua, unë do të jem aty”, tha Wilder për Telegraph.

Amerikani ka një rekord të frikshëm prej 38 fitoreve dhe asnjë humbje, ku 37 herë ka triumfuar me nokaut.

WBC world champion Deontay Wilder 'declares war' on heavyweight rival Anthony Joshua

The IBF and WBA Super champion, Joshua, recently defended his belts against Carlos Takam

Joshua is keen on the fight and is planning a summer showdown against him next year

Ai do të ndeshet me Bermane Stiverne, para se të shpresojë për një meç me britanikun, gjatë vitit 2018.

Wilder është kampion botëror në WBC, ndërsa rivali Joshua mban titujt IBF dhe WBA.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test