“Tysoni” shqiptar rikthehet në ring: Kjo është data kur zhvillohet meçi - Bota Sot
“Tysoni” shqiptar rikthehet në ring: Kjo është data kur zhvillohet meçi

Boksi

E mërkurë, 24 tetor 2018

“Tysoni” shqiptar rikthehet në ring: Kjo është data kur zhvillohet meçi

Më: 30 nëntor 2017 Në ora: 22:17
Nuri “Tyson” Seferi

Boksieri i njohur kosovar ka zyrtarizuar kthimin e tij në ring.

Bëhet fjalë për Nuri “Tyson” Seferi, i cili përmes rrjeteve sociale ka thënë se do të kthehet në ring më datën 22 dhjetor 2017.

Ai ka kërkuar mbështetje të madhe nga tifozët shqiptar, ndërsa kundërshtarin dhe detajet tjera ka preferuar t’i jep më vonë.

“Të dashur miq, me 22.12.2017 do te ngjitem në ring në Hamburg të Gjermanisë. Padyshim që pres mbështetjen e të gjithë tifozëve Shqiptar që në çdo ndeshje janë aty për të më mbështetur. Me 22 dhjetor do të boksoj në kategorinë e rëndë ku se shpejti do të jap detaje edhe për kundërshtarin tim”, ka shkruar Nuri.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test