Aziz Salihu goditi 132 herë, por ia vodhën fitoren në vitin 1984! - Bota Sot
Aziz Salihu goditi 132 herë, por ia vodhën fitoren në vitin 1984!

Boksi

E premte, 19 tetor 2018

Aziz Salihu goditi 132 herë, por ia vodhën fitoren në vitin 1984!

Nga: Kemajl Goca Më: 15 janar 2018 Në ora: 14:36
Aziz Salihu në Lojërat Olimpike

Ish boksieri i mirënjohur Aziz Salihu kishte pësuar humbje nga amerikani Tyrell Biggs. Komentatori i mirënjohur Agim Kasapolli ka raportuar këtë meç dhe kishte thënë se, është mëkat që Aziz Salihu nuk shkoi në finale.

Sipas Kasapollit, Salihu ka pasur 132 goditje, kurse rivali vetëm 96 goditje.

Me një fjalë, ‘Zizit’ iu vodhë fitorja në këtë meç. Salihu ka fituar medaljen e bronztë olimpike në vitin 1984 në Los Anxhelos të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kurse Biggs të artën.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test