Miocic i jep leksion “bishës” Ngannou, shkruan historinë e UFC - Bota Sot
Miocic i jep leksion “bishës” Ngannou, shkruan historinë e UFC

Boksi

E diel, 21 tetor 2018

Miocic i jep leksion “bishës” Ngannou, shkruan historinë e UFC

Më: 21 janar 2018 Në ora: 07:47
Stipe Miocic dhe Francis Ngannou

Stipe Miocic ka mposhtur në mënyrë spektakolare Francis Ngannou I cili padyshim që është luftëtari më i frikshëm i peshës së rëndë. Me këtë fitore Miocic ka hyrë në historinë e këtij sporti me tre mbrojtje të titullit radhazi në peshat e renda.

Raund I pare ishte I vetmi raund i barabartë, më pas Stipe tregoi pse është më i miri në divizionin e tij duke dominuar kundërshtarin në tokë me mundjen e tij fantastike.

Ndërsa ndeshja tjetër për titull është fituar nga Daniel Cormier i cili ka mundur Ozdemir me një lehtësi më të madhe se Moicic duke e kontrolluar kundërshtarin e tij.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test