Elvis Hetemi e mposht çekun Eschner në kategorinë super të mesme - Bota Sot
Elvis Hetemi e mposht çekun Eschner në kategorinë super të mesme

Boksi

E martë, 13 nëntor 2018

Elvis Hetemi e mposht çekun Eschner në kategorinë super të mesme

Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 21:26
Elvis Hetemi

Boksieri nga Vushtrria, Elvis Hetemi e ka rrahur çekun Stanislav Eschner në një meç të kategorisë super të mesme, që u zhvillua sonte në Gjermani.

Kosovari triumfoi me vendim unanim pas gjashtë rundeve boks.

Ai boksoi në kategorinë super të mesme, deri në 76 kilogramë, duke fituar ndaj Eschner.

Kjo ishte ndeshja e 10-të në karrierën e tij në boksin profesionist dhe njëherësh fitorja e 10-të. Tetë nga fitoret, Elvisi i ka realizuar me nokaut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test