Haxhi Krasniqi tregon kur e ka meçin e radhës - Bota Sot
Haxhi Krasniqi tregon kur e ka meçin e radhës

Boksi

E diel, 21 tetor 2018

Haxhi Krasniqi tregon kur e ka meçin e radhës

Nga: Kemajl Goca Më: 4 shkurt 2018 Në ora: 17:28
Haxhi Krasniqi tregon kur e ka meçin e radhës

Haxhi Krasniqi shkëlqeu në përballje me polakun Bartlomiej Grafka, duke fituar me vendim të gjyqtarëve.

Boksieri nga Kosova boksoi për mrekulli përballë polakut dhe shënoi fitore, duke e hapur rrugën e tij drejt titullit të botës në kategorinë e mesme të versionit WBO. “Dueli i radhës pritet në fillim të verës dhe unë jam i gatshëm për çdo luftë të madhe, pa rëndësi në cilën kategori apo federatë”, thotë eskluzivisht për gazetën kombëtare “Bota sot”, Krasniqi.  

Krasniqi është krenarë për fitoren dhe që gëzoi kudo që janë shqiptarët. Boksieri më i mirë shqiptar edhe një herë tregoi klasin e tij dhe konfirmoi se shumë shpejt do të jetë i pari i botës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test