Donjeta sprovohet nga hungarezja - Bota Sot
Donjeta sprovohet nga hungarezja

Boksi

E martë, 16 tetor 2018

Donjeta sprovohet nga hungarezja

Nga: K.Goca Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 13:16
Donjeta Sadiku

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, bëri të ditur, se është hedhur shorti, ku boksierët e kombëtares së Kosovës,  i presin sfida të vështira në turneun ndërkombëtar “Bocskai Istvan” në Debrecen të Hungarisë. “Nesër (me 8 shkurt) Violant Sylejmani (64 kg) bokson kundër kroatit Erik Pisetrad. Ndërsa Donjeta Sadiku (60 kg) është kualifikuar direkt në gjysmëfinale dhe ndeshet me hungarezen Olah Eszter. Kjo do të jetë paraqitja e parë e Donjetës në moshat seniore, ku edhe do të fillojë të mbledhë pikë për Olimpiadë -  ‘Tokio 2020’. Trajnerët Shefki Bogujevci dhe Besim Brahimi janë të kënaqur me shortin”, ka thënë Demolli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test