Bogujevci publikon emrat e boksierëve për turne - Bota Sot
Bogujevci publikon emrat e boksierëve për turne

Boksi

E martë, 23 tetor 2018

Bogujevci publikon emrat e boksierëve për turne

Më: 14 shkurt 2018 Në ora: 15:02
Pamje nga një meç

Përzgjedhësi i kombëtares së Kosovës, Shefki Bogujevci, bëri përzgjedhjen e boksierëve që do ta përfaqësojnë Kosovën në turneun ndërkombëtar ‘Pavarësia’, që mbahet me 17 shkurt në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.  Për të rinjtë do të boksojnë: 56 kg Edison Smalaj; 64 kg Drilon Thaçi; 64 kg Erdonis Maliqi dhe 75 kg Besart Pireva, ndërsa për seniorë: 60 kg Kastriot Rrullani, Leon Merlaku; 60 kg Besfort Merlaku, 64 kg Patriot Behrami; Flamur Sejfijaj; 69 kg Dielli Vranoci; 69 kg Venhar Haziraj; 75 kg Armend Neziraj, Kreshnik Rama dhe 81 kg Ardit Delijaj.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test