Begu përplaset me boksierin nga Serbia - Bota Sot
Begu përplaset me boksierin nga Serbia

Boksi

Begu përplaset me boksierin nga Serbia

Nga: K. Goca Më: 22 maj 2018 Në ora: 12:42
Pamje nga të pranishmit në short

Zëdhënësi i Federatës së Boksit të Kosovës, Latif Demolli, konfirmoi se do të jetë një meç shumë interesant mes Beg Bushatit dhe boksieri nga Serbia, “U hodh shorti i boksierëve për Kampionatin Evropian për shkollar. Short i mirë për boksierët tanë.

Sot në program vetëm Beg Bushati (50 kg) kundër boksierit nga Serbia, Ognjen Mitroviqit (në orën 16.00), e cila ështëp një përplasje interesante, ndërsa në 57 kg Lirie Mazreku kaloi pa luftë dhe u kualifikua për gjysmëfinale, e cila ka siguruar medaljen e bronztë dhe pret fituesen nga meçi Ukrainë - Rusi. Ndërsa në 63 kg Anamarija Koni në çerekfinale bokson kundër boksieres italiane Benini Beatrice dhe nëse fiton këtë duel siguron medaljen e bronztë”, tha Demolli.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...