Diferenca në peshë e pabesueshme mes Sefer Seferit dhe Tyson Furyt - Bota Sot
Diferenca në peshë e pabesueshme mes Sefer Seferit dhe Tyson Furyt

Boksi

E martë, 23 tetor 2018

Diferenca në peshë e pabesueshme mes Sefer Seferit dhe Tyson Furyt

Nga: Kemajl Goca Më: 8 qershor 2018 Në ora: 17:04
Diferenca në peshë e pabesueshme mes Sefer Seferit dhe Tyson Furyt

Po vjen meçi drithërues në boksin profesionist mes shqiptarit Sefer Seferit dhe britanikut Tyson Fury. Meçi do të zhvillohet nesër rreth orës 22.30 në Manchester Arena dhe pritet me një kureshtje të madhe. Por, habia më e madhe ka qenë gjatë matjes, ku dallimi në peshë dukshëm ishte i madh. Fury peshon shumë më shumë se shqiptari.

Image

Sa peshonte Fury? Raportohet se Fury ka 120 kilogram e Seferi vetëm 95 sosh. Diferencë e madhe, por fundja në ring do të maten forcat dhe aty do të shihet se cili e ka forcën apo edhe teknikën më të përsosur.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test