Humbja e parë e Khabibit si 16 vjeçar - Bota Sot
Humbja e parë e Khabibit si 16 vjeçar

Boksi

Humbja e parë e Khabibit si 16 vjeçar

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 09:07
Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov ishte mundur nga Magomed Ibragimov në Combat SAMBO World Championship 2003.

Khabib Nurmagomedov është pa humbje në UFC dhe me titull të kampionit të mbrojtur pas fitores ndaj Conor McGregor.

Por, ekzistojnë xhirime të humbjes së tij të parë në nivelin e juniorëve në moshën 16 vjeç.

Ai ishte mundur nga Magomed Ibragimov në Combat SAMBO World Championship 2003,

Disfata ishte aq e rëndë për të sa që ai filloi të qante pas përfundimit të ballafaqimit. 

 
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...