Trajneri i boksit të Kosovës: Kurrë s’kemi me pas suksese... - Bota Sot
Trajneri i boksit të Kosovës: Kurrë s’kemi me pas suksese...

Boksi

Trajneri i boksit të Kosovës: Kurrë s’kemi me pas suksese...

Nga: K. G. Më: 24 tetor 2018 Në ora: 11:14
Mehmet Bogujevci dhe Mehmet Haxhani

Ish boksieri i mirënjohur mitrovicas, Mehmet Haxhani, aktualisht trajner, nuk pajtohet me situatën që po kalon boksi i Kosovës. “Çfarë po ndodhë me sportin e boksit?

“Patjetër duhet që të organizohemi e ta formojmë ligën e boksit, përndryshe kurrë s’kemi me pas suksese, prandaj pyes në rend të parë kolegët që punojnë nëpër klube, pastaj edhe juve adhuruesit e këtij sporti fisnik e bujar, çfarë mendoni ju si të veprojmë a kishim pas suksese për ta formuar ligen e boksit”, shkruan Haxhani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...