UFC, eskalon situata në matjet zyrtare – Jones dhe Gustafsson nuk mund ta presin ndeshjen - Bota Sot
UFC, eskalon situata në matjet zyrtare – Jones dhe Gustafsson nuk mund ta presin ndeshjen

Boksi

UFC, eskalon situata në matjet zyrtare – Jones dhe Gustafsson nuk mund ta presin ndeshjen

Më: 4 nëntor 2018 Në ora: 20:53
Jon Jones dhe Alexander Gustafsson

Mes Jon Jones dhe Alexander Gustafsson nuk ka dashuri.

Kjo më së miri u tregua pas konferencës për media në UFC 232 mes dyshes.

Teksa suedezi dhe amerikani ishin duke pozuar, ky i fundit për një moment bën një hap para trupit të Gustafsson dhe këtë e përsëriti edhe suedezi.

Normalisht që e gjitha kjo shkaktoi një përplasje fizike të vogël mes tyre.

Por, ishte presidenti i UFC-së, Dana White, i cili ndërhyri shpejt mes tyre dhe nuk lejoi që situata mos të eskalonte më shumë.

Përballja e tyre e parë ishte aq e ashpër sa pas meçit të dy shkuan në spital për të mjekuar plagët e marra.

Jones dhe Gustafsson do të ndeshen më 29 dhjetor.

Dy nga sportistët më të mirë të UFC-së janë përballuar mes veti edhe pesë vite më parë në kuadër të UFC 154, Jones kishte fituar me vendim unanim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...