Khabib bëhet tifoz i gjigantit evropian - Bota Sot
Khabib bëhet tifoz i gjigantit evropian

Boksi

Khabib bëhet tifoz i gjigantit evropian

Më: 2 dhjetor 2018 Në ora: 23:24
Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov është duke e shijuar jetën, pas triumfit ndaj Conor McGregor në UFC 229.

Khabib Nurmagomedov ka gjetur kohë që ta shikonte nga afër përballjen e PSG-së ndaj Liverpoolit në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Boksieri i arteve të përziera marciale ishte ftuar nga presidenti i klubit francez, Nasser Al-Khelaifi, për ndeshjen e javës së kaluar në garë më të madhe për klube në Evropë, 

“Faleminderit shumë vëlla për ftesën që ma bëre. Ishe një ndeshje e mrekullueshme. Të pres në Dagestan”, ka shkruar Khabib në foton e shoqëruar me presidentin e klubit francez dhe fanellën me numrin 10 që e kishte marr si dhuratë.

Duket se PSG-ja ka fituar një tifoz të ri, e që natyrisht se do të jetë një marketing i mirë për ta, por poashtu edhe për boksierin e UFC-së. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...