Boksieri nga Gostivari me suksese në Gjermani - Bota Sot
Boksieri nga Gostivari me suksese në Gjermani

Boksi

Boksieri nga Gostivari me suksese në Gjermani

Më: 14 dhjetor 2018 Në ora: 13:48
Boksieri nga Gostivari me suksese në Gjermani

Limi Tairi, djaloshi me prejardhje nga Gostivari i cili jeton dhe vepron në Gjermani më 19 janar në Hannover tek eventi i madh “German Heroes Fight Night” do të zhvilloj ndeshjen e tij të katërt në boksin profesionist. Për këtë aktivitet Tairi u shpreh se po përgatitet maksimalisht sepse pret fitoren e radhës. Cekim se Tairi është një boksier tani më me përvojë në boksin amator sepse ai ka zhvilluar deri tani 120 ndeshje, kurse suksesin e tij kërkon ta vazhdon edhe në profesionalizëm. Me boks ka filluar qysh në moshën 9 vjeqare dhe ka stërvit në një klub serioz gjerman dhe me trajner profesionalist. Synimi i tij është që një ditë të ngjitet ne majat botërore duke u ndesh per ndonjë titull. Cekim se Tairi deri tani ka zhvilluar 3 ndeshje profesionale ku prej tyre ka vetëm fitore dhe 2 me K.O.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...