Shakira feston pesë vjetorin e albumit të publikuar në anglisht - Bota Sot
Shakira feston pesë vjetorin e albumit të publikuar në anglisht

Bota e Yjeve

Shakira feston pesë vjetorin e albumit të publikuar në anglisht

Më: 23 mars 2019 Në ora: 22:44
Shakira

Këtë javë Shakira po feston pesë vjet që nga publikimi i albumit të saj të titulluar në gjuhën angleze.

Ai doli në treg më 21 mars të vitit 2014.

Për Shakirën, ky album paraqet një hap të madh në karrierën e saj. Në atë kohë, ylli kolumbian i befasoi fansat kur publikoi këngën “I Can’t Remember to Forget You” me Rihannan dhe gjithashtu publikoi këngën këngën “Dare (La, La, La) “e cila u bë e njohur gjatë Kupës së Botës 2014 FIFA.

Albumi ishte në nr. 2 në tabelën Billboard 200 të datës 12 prill 2014. Kaloi një total prej 18 javësh në tabelë dhe tri javë në krye të listës top 10.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...