Monica Bellucci: “ Vajza u mësoj që bukuria është gjendje shpirtërore“!! - Bota Sot
Monica Bellucci: “ Vajza u mësoj që bukuria është gjendje shpirtërore“!!

Bota e Yjeve

Monica Bellucci: “ Vajza u mësoj që bukuria është gjendje shpirtërore“!!

Më: 24 prill 2019 Në ora: 17:54
Monica Bellucci

Aktorja e famshme, sot 54 vjeç, nuk ndjen keqardhje për kohën që kalon. Ajo është e mbushur me optimizëm dhe projekte të reja. Monica Bellucci, e konsideruar një prej femrave më të bukura të botës, nuk është përpjekur ta ndalojë kohën me ndërhyrje estetike.

Ajo preferon natyrshmërinë, edhe kur vjen fjala tek plakja.

Për këtë arsye, vajzave Deva dhe Leonie, përpiqet tu mësojë sensin e vërtetë të bukurisë: “ Dëshiroj që ato të mësojnë të ndihen mirë me veten, ta respektojnë veten, ta përdorin teknologjinë dhe të gjithë mjetet e tjera ne dispozicionin e tyre për tu rritur më mirë, por dua që ta dijnë se bukuria mund të ndihmojë, megjithatë, ajo e vërteta është gjendje shpirtërore. Nëse nuk je e bukur brenda, vështirë të jesh e bukur jashtë“, ka thënë ajo…

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...