Lazio fitoi Kupën e Italisë, aktorja e njohur mban fjalën dhe zhvishet - Bota Sot
Lazio fitoi Kupën e Italisë, aktorja e njohur mban fjalën dhe zhvishet

Bota e Yjeve

Lazio fitoi Kupën e Italisë, aktorja e njohur mban fjalën dhe zhvishet

Më: 17 maj 2019 Në ora: 06:49
Ana Falçi

Skuadra e Lazios fiton Kupën e Italisë për sezonin 2018-2019 gjatë mbrëmjes së djeshme.

Lazio arriti të fitojë përballë Atalantës me rezultatin 2-0.

Në këtë finale ishin përballë dy shqiptarë, portieri Tomas Strakosha për kryeqytetasit dhe mbrojtësi Berat Gjimshiti për bergamaskët.

Image

Me këtë triumf, Lazio siguroi kualifikimin në fazën e grupeve të Europa League por edhe premtimin e një tifozeje të flaktë e cila tha se do të zhvishej nëse kryeqytetasit do të ngrinin trofeun.

Aktorja dhe modelja italiane Ana Falçi, një tifoze e flaktë e Lazios, ka mbajtur premtimin duke u zhveshur për triumfin e lacialëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...