Rita Ora ambasadore e UNICEF-it në Kosovë - Bota Sot
Rita Ora ambasadore e UNICEF-it në Kosovë

Bota e Yjeve

Rita Ora ambasadore e UNICEF-it në Kosovë

Nga: Bota sot Më: 14 qershor 2019 Në ora: 19:37
Rita Ora

Rita Ora ka folur hapur për vizitën e saj emocionale dhe vizitë e veqantë në vendin e saj të lindjes Kosovën, si ambasadore e UNICEF.

Këngëtarja 28 vjeqare u largua nga vendi i saj si një fëmijë kur familja e sa u detyrua të largohej nga një konflikt dhe udhëtoj sërish për të takuar të rinjët atje.

Rita kishte thënë se takimi më fëmijët dhe familjet në vendin ku unë linda ishte kaq e veqantë dhe duke parë punën e UNICEF për t'i mbështetur ata, më ka bërë më të vendosur se kurrë për shfrytëzuar pozicionin për t'i mbështetur dhe për të bërë fushatë".

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...