Policet femra në Gjermani vihen nën hetim - Bota Sot
Policet femra në Gjermani vihen nën hetim

Bota e Yjeve

Policet femra në Gjermani vihen nën hetim

Më: 4 shtator 2019 Në ora: 21:36
Foto

Policia gjermane ka nisur një hetim të brendshëm për policet femra të cilat duket se e kanë përdorur uniformën për të krijuar famë me profile joshëse në Instagram.

Disa prej tyre kanë arritur një nivel fame shumë të madh, me dhjetëra mijëra ndjekës. Por kjo dukuri nuk është vetëm në Gjermani, dhe jo vetën në profesionin e policeve. Infermieret, mësueset e doktoreshat janë po aq të përfshira, me hashtag #shecandoboth.

Në të gjithë botën është përhapur trendi i rrjeteve shoqërore ku vajza e gra të bukura postojnë foto me uniformë përbri fotove tepër seksi, prej të cilave kanë fituar shumë vëmendje e klikime.

Hetimi ka nisur mbi faktin që përdorimi i uniformës jashtë qëllimeve të policisë mund të quhet abuzim me detyrën.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...