Historia e Kendra Spears, modeles që u bë princeshë dhe që të gjithë e adhurojnë - Bota Sot
Historia e Kendra Spears, modeles që u bë princeshë dhe që të gjithë e adhurojnë

Bota e Yjeve

Historia e Kendra Spears, modeles që u bë princeshë dhe që të gjithë e adhurojnë

Më: 15 janar 2020 Në ora: 18:12
Kendra Spears

Kjo është historia e Kendra Spears, e cila nuk ekziston më sot me të njëjtin emër, sepse ajo njihet si Princesha Salwa Aga Khan

Të lindurit në një familje të thjeshtë dhe të gjeturit e vetes më pas në një status mbretëror pas martesës me një princ e bën gjithçka shumë afër përrallës dhe shumë larg realitetit të prekshëm.

Lady Diana ishte vërtet e bukur, ashtu si Kate Middleton tani, Meghan Markle është më sensuale, ndërsa Kendra/Salwa është mbresëlënëse, gjithashtu.

Nëse Meghan Markle duket se është bërë termi i krahasimit të bukurisë që asnjë sundimtar nuk do të donte ta njihte të paktën deri në momentin që ajo hoqi dorë nga statusi i familjes mbretërore, Kendra Spears, pavarësisht se ka shumë gjëra të përbashkëta me gruan e princit Harry është totalisht e kundërta.

Si ia bëri kjo vajzë nga Amerika, e bukur, 182 cm e gjatë të bëhej një princeshë e rafinuar dhe ndër të tjera e Princit Rahim Aga Kahn, aq simpatik sa që lehtësisht mund të konkurrojë me Sandokanin që të gjithë e njohim?

Kendra Spears nuk është një fisnike nga origjina e saj, por vjen nga një familje e mirë nga Seattle, shtet i Washington-it. Ajo lindi në 5 gusht 1988, vajza e Gregory J. Spears dhe Susan Mapes. Pjesa e parë e jetës së tij është shumë normale: një diplomë nga Shkolla e Mesme e Jugut Kitsap dhe më pas një diplomë në Sociologji nga Universiteti i Uashingtonit.

Si një vajzë e re Kendra u rrit në një mjedis familjar normal, por gjatësia e saj ra bindshëm në sy, ndonëse vetëm kaq nuk mjafton për t’u bërë supermodele. Ajo kishte gjithçka! E gjatë, me bukuri të pastër dhe natyrale, kyçe të holla këmbësh, e arsimuar…

Në janar të vitit 2008, një person i brendshëm që kishte parë profilin e tij në MySpace e shtyn Kendran të marrë pjesë në konkursin Ford Models Supermodel of the World, ku u pikas menjëherë. Nga atje ajo filloi karrierën e saj të modelimit në New York në moshën 20 vjeç, në vitin 2009 ajo pozoi për Steven Meisel, ndërsa sistemi i modës e etiketon atë si “Cindy Crawford-in e re”. Miuccia Prada e zgjedh atë për fushatën Prada vjeshtë/dimër 2009, pastaj ajo pozon edhe për Chanel, Versace, Dolce&Gabbana, Armani dhe Gucci.

Me lulëzimin e saj në karrierë, Kendra filloi të udhëheqë një jetë shoqërore të moderuar që e çoi atë të udhëtonte në Rahim. Aty njohu dashurinë e jetës! Ishte goditje me shikim të parë nga të dy palët.

Rahim Aga Kahn ka një biografi të jashtëzakonshme! Ai lindi në Gjenevë më 12 tetor 1971, babai i tij është Karim Aga Kahn, ndërsa nëna e tij është princesha Salimah Aga Khan, e cila ka një gjë të përbashkët me Kendra: ajo është gjithashtu një ish-modele britanike, por e lindur në Indi.

Para se të shkoni më tej, është mirë të shpjegohet se megjithëse përfiton nga trajtimi i Princit, Aga Khan është një udhëheqës fetar, imam i një sekti shiit të njohur si Imami Ismā’īlī Tariqah. Rahim do të trashëgojë rolin nga babai i tij, por ai nuk ka një “pallat mbretëror” ose një vend për të jetuar. Ata zhvendosen vazhdimisht nga njëri shtet në tjetër…

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat