Mbretëresha Elizabeth feston sot 94 vjetorin e lindjes, ja disa foto të rralla të saj - Bota Sot
Mbretëresha Elizabeth feston sot 94 vjetorin e lindjes, ja disa foto të rralla të saj

Bota e Yjeve

Mbretëresha Elizabeth feston sot 94 vjetorin e lindjes, ja disa foto të rralla të saj

Më: 21 prill 2020 Në ora: 18:06
Mbretëresha Elizabeth

Ajo ka lindur në 21 prill të vitit 1926 në Londër dhe ishte vetëm 25 vjeçe kur u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe më 6 shkurt të 1952-t, pas vdekjes së babait të saj, Mbretit George VI.

Mbretëresha dhe bashkëshorti i saj, Princ Philip, kanë katër fëmijë: Princi Charles dhe Princesha Anne, të cilët kanë lindur para se Elizabeta të bëhej mbretëreshë, dhe Princi Andrew e Prince Edward.

Me rastin e ditëlindjes së saj po ju sjellim disa foto të rralla të 94-vjeçares.

Nga fotot kur ajo ka qenë e vogël e deri te pamjet me familjen e saj.

Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat