Ishte në gjendje të dehur, aktori turk përplas me makinë motorçiklistin

Bota e Yjeve

Ishte në gjendje të dehur, aktori turk përplas me makinë motorçiklistin

Më: 10 maj 2020 Në ora: 16:42
Burak Deniz

Aktori turk Burak Deniz i cili u bë shumë i njohur nga roli i “Muratit” në serialin “Dashuria nuk njeh fjalë”, ka bërë aksident.

Mediat turke raportojnë se aktori ka përplasur një motorçiklist teksa udhëtonte me makinën e tij.

Ai ka zbritur menjëherë nga makina për të ndihmuar motorçiklistin pas përplasjes.

Image

Ngjarja është filmuar nga kamerat.

Më pas në vendngjarjet mbërriti policia. Këta të fundit konstatuan se aktori ishte në gjendje të dehur.

Burak Deniz u dënua me marrje patente për 6 muaj dhe një gjobë prej 1.228 lira turke.

Ndërkohë ka nisur edhe një hetim nga prokuroria për këtë aksident.

Image

Aktori do të dalë para gjykatës së shpejti.

Ai u fotografua pas daljes nga komisariati, por nuk pranoi t’u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat