​Carla Bruni-Sarkozy për plakjen: Në moshën 50-vjeç, më në fund bëhesh grua

Bota e Yjeve

​Carla Bruni-Sarkozy për plakjen: Në moshën 50-vjeç, më në fund bëhesh grua

Më: 19 tetor 2020 Në ora: 19:27
​Carla Bruni-Sarkozy

Në prag të publikimit të albumit të saj të ri, ish-zonja e parë e Francës dhe ish-supermodelja, Carla Bruni, dha një intervistë për "Vogue", në të cilën përveç muzikës, ajo foli edhe për plakjen.

52-vjeçarja ka kaluar shumë ndryshime në jetë për të arritur këtu ku është sot. Ajo filloi si modele dhe së shpejti, së bashku me Naomi Campbell, Claudia Schiffer, Cindy Crawford dhe përfaqësues të tjerë të asaj gjenerate, ajo u bë një nga supermodelet e viteve '90.

Pasi provoi veten në botën e modës, ajo iu kthye muzikës, duke lansuar albumin e parë në vitin 2002 dhe më pas, duke u martuar me Nicolas Sarkozy, u bë zonja e parë e Francës.

Në intervistën e fundit për "Vogue" me rastin e publikimit të albumit të saj të ri, ajo foli për shumë gjëra, dhe një nga pjesët më interesante është sigurisht ajo në të cilën një nënë e dy fëmijëve flet për plakjen.

“Besoj se në moshën 50-vjeç më në fund bëhesh femër. Ajo vajzë e re është zhdukur patjetër, dhe ajo ishte atje deri në 50-vjetorin e lindjes, por ju prapë mund të kërceni si një adoleshente brenda. Është pesëdhjetë kur shoqëria ju tregon se ka mbaruar - ju jeni një e rritur tani. Dhe shansi i fundit për të qenë një vajzë e re, është zhdukur”, tha Bruni.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat