Vesa Luma gdhend në trup simbolin e Prishtinës

Bota e Yjeve

Vesa Luma gdhend në trup simbolin e Prishtinës

Më: 17 janar 2022 Në ora: 08:31
Vesa Luma

Vesa Luma po e shijon qëndrimin në Kosovë, saktësisht në qytetin e saj të lindjes, në Prishtinë.

Madje ajo i ka dedikuar edhe një kujtim nga ata të përhershmit duke gdhendur në lëkurën e saj përjetësisht figurën e Hyjneshës në Fron, e cila është simbol i qytetit të Prishtinës.

Përmes disa fotografive të publikuara në Instagram, Vesa Luma ka treguar sa e lumtur dhe e emocionuar është rreth këtij ndryshimi që ka vendosur ta bëjë. Por, kjo nuk është hera e parë që artistja shfaq publikisht dashurinë e saj ndaj Prishtinës.

Ajo ka publikuar edhe një këngë në vitin 2017 që mban emrin “Prishtina” dhe u publikua në mbështetje të tifozëve të klubit të basketbollit të kryeqytetit.

Image
Vesa Luma
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat