Toronto rrëmben yllin holandez dhe një “dhuratë” për tifozët - Bota Sot
Toronto rrëmben yllin holandez dhe një “dhuratë” për tifozët

Bota e Yjeve

Toronto rrëmben yllin holandez dhe një “dhuratë” për tifozët

Më: 8 shkurt 2018 Në ora: 16:42
Lady van der Wiel dhe Rose Bertram

Duket se i ka rënë botës rreth e qark, por për Lady van der Wiel, e cila sapo ka zbarkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kjo ndalesë mund të mos jetë e fundit.

Nga Amsterdami, në Paris, për të vijuar me Stambollin, e ndalesa e parafundit ishte Sardenja e Italisë.

Tashmë, për shkak të detyrimeve të partnerit të saj futbollist, Rose Bertram është e detyruar të bëjë një udhëtim drejt Shteteve të Bashkuara, aty ku Gregory van der Wiel pritet të debutojë me ekipin e Torontos në Major League Soccer.

Ekipi në fakt është kanadez, e mund të thuhet më mirë se destinacioni i saj është Kanadaja, por duke qenë se ekipi nga Toronto militon në kampionatin amerikan, fluturimet e saj brenda kontinentit të Amerikës së Veriut do të jenë të shpeshta.

Gregory ka luajtur më parë me Ajaksin, Paris SG, Fenerbahçen dhe Cagliarin.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...