Lista u shpall, partneret e futbollistëve anglezë përgatiten për Botërorin - Bota Sot
Lista u shpall, partneret e futbollistëve anglezë përgatiten për Botërorin

Bota e Yjeve

E martë, 16 tetor 2018

Lista u shpall, partneret e futbollistëve anglezë përgatiten për Botërorin

Më: 16 maj 2018 Në ora: 18:20
Kush janë partneret që do të shoqërojnë në Rusi lojtarët e “Tre Luanëve”?

Trajneri i Anglisë, Gareth Southgate publikoi listën e futbollistëve të grumbulluar për Kupën e Botës.

Ai i paraqiti tifozëve me emër dhe mbiemër çdo lojtar që do të mundohet të fitojë Botërorin aq të dëshiruar për anglezët. Por, kush janë partneret që do të shoqërojnë në Rusi lojtarët e “Tre Luanëve”?

Debutuese në një kompeticion të tillë janë të dashurat e Pickford dhe Maguire: Megan Davison dhe Fern Hawkins.

Të tjerat i keni parë në kompeticione të mëparshme, por sidoqoftë hidhini një sy sërish në galerinë e mëposhtme.

Image
Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test